YÖM Okulları Ailesi

  • Aday Öğrenci Formu
  • Sizinle Çalışmak İstiyorum
  • Tanıtım Broşürümüz
YÖM Okulları Ailesi
   

Çağıl ATAÇ (Çaça Teacher) / İngilizce Öğretmeni

Bir şeyin hakkını vererek yapmak deyimini hayatımın merkezine koyarak, çocukluğumdan beri hayalim olan ‘Öğretmenlik’ kavramını hakkıyla yaşatabilmek adına önüme gelen her fırsatı değerlendiriyorum.

Öncelikle, Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı’nın üstüne bir de İngilizce Öğretmenliği okuyarak çift dikiş atıp sağlamlaştırdım İngilizce ve Öğretmenlik alt yapısını. Ancak yetmedi bana bu kadarı… Ülkeme faydalı olabilme arzusuyla eğitim sisteminin düzgünlüğüyle tanınan Finlandiya’da aldım soluğu. Eğitim Liderliği yüksek lisansı yaparak, Türk eğitim sistemini geliştirebilmeyi hedefledim oralarda. Bir seneyi o Fin masal diyarında geçirdikten sonra öğretmen yetiştirme üzerine tezimi yazarken öğretmenlik yapma arzumu daha fazla bastıramadım ve Finlandiya’da gördüğüm çocuk yetiştirme anlayışıyla neredeyse aynı paralelde olan YÖM ailesine büyük bir heyecanla dahil oldum.

Şimdi bir yandan tezimi yazarken, bir yandan çocuklarımızla teorik bilgilerimi pratiğe geçirme imkanı buluyorum. YÖM ailesinin her bir üyesiyle kurduğumuz bağdan aldığım güçle Türkiye’ye “iyi” insanlar yetiştirdiğimize inanıyorum. Yaşadığım hemen hemen eğitimle ilgili her deneyimi de kendime ait ideal olan dünyam, ÜtopÇa adlı eğitim bloğumda kaleme döküyorum. Ütopya mümkün olamasa da ÜtopÇa’nın var olabileceğine YÖM ailesi sayesinde tanıdığım birbirinden güzel insanla ve neyi neden yaşadığını bilen çocuklarımızla tüm kalbimle inanıyorum.

Ali BAYRI / Sınıf Öğretmeni

1973 Salihli doğumluyum. Ege - Deniz - Arda'nın babasıyım. 2002 yılında Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. 2002 - 2018 yılları arasında MEB'e bağlı okullarda sınıf öğretmenliği yaptım. TEGV, AÇEV, ÇDD gibi çeşitli STK'larda gönüllülük yaptım ve halen yapmaktayım. Çağdaş Drama Derneği'nde Yaratıcı Drama Liderliği Sertifika Programını tamamladım. Öğretmen Ağı adlı projenin başlangıcında yer aldım. Halen AÇEV' de Baba Destek Programı ( BADEP) program eğitimcisi ve saha danışmanlığını gönüllü olarak sürdürmekteyim. ''İyi Babalar Platformu''nun kurucu üyesiyim.

2018 yılı itibariyle YÖM Okulları ailesine katıldım.

Gülnaz BEKAR / Sınıf Öğretmeni

1972 yılında doğdu. Öykü ve Deniz' in annesi. 1994-2017 yılları arasında MEB' de sınıf öğretmeni olarak çalıştı. Artık, "Yenilikçi Öğrenme Merkezi" çatısı altındaki öğrenme yoldaşlarıyla hayalini kurduğu YÖM Okulları'nda öğretmen.

Çağdaş Drama Derneği İstanbul Şubesi'nde Yaratıcı Drama Liderliği/ Eğitmenliği Sertifika Programı 2. Aşama Eğitimcisi. İstanbul Ünv. Felsefe Bölümü' nde öğrenci. P4C (Çocuklar İçin Felsefe) Eğitimcisi. Çocuk Edebiyatının tutkulu bir takipçisi ve okuyucusu. Yaratıcı okuma ve yazma eğitimleri veriyor. Müze, Kütüphane, Sergi vb. mekânlarda yaratıcı drama yöntemi ile çalışmalar yapıyor. Çocuk ve yetişkinlerle farklı konu başlıklarında yaratıcı drama atölyeleri yürütüyor. Çağdaş Drama Derneği, ÇYDD, TEMA Vakfı gibi sivil toplum örgütlerinin çalışmalarında gönüllü eğitmen. Öğretmen Ağı adlı Öğretmen Projesinin çalışmalarına katılıyor...

Elinden geldiğince güzel şeyler yapmak istiyor, insanlar ve Dünya için. İnanıyor ki "Dünyayı güzellik kurtaracak ve bir insanı sevmekle başlayacak her şey" (Livaneli)

Ruti CEMAL / Yönetici Asistanı

2000 yılinda Mustafa Kemal Üniversitesi Bilgisayarli Muhasebe ve Vergi Uygulama Bölümü mezunu olan Ruti Cemal 9 yıl Ulus Musevi Okulları'nda yönetici yardımcısı olarak çalıştı, Kayhan Karlı ile tanışması ile Yenilikçi Öğrenme Okullarında çalışmaya başladı. Ilgi alanları kitap okumak, resim yapmak, spor yapmak, En büyük hayali Dünya seyahati yapıp yeni yerleri keşfetmek.

Öznur ÇELİK / Anaokul BOYEP Koordinatörü

Bakırköy Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümünden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim alanında tamamladı. 11 yıl okul öncesi öğretmenliği ve bölüm başkanlığı yaptı. Bu süreçte birçok seminer ve sempozyuma konuşmacı ve dinleyici olarak katılarak mesleki gelişimine katkı sağladı. Okul öncesi eğitimi alanında çeşitli yayınlar hazırlamaktadır. Yenilikçi Öğrenme Okullaı'nda Öğrenme Yoldaşlığı yolculuğuna devam etmektedir.

Erkan DALKILIÇ / Muhasebe Sorumlusu

1976 Avanos doğumluyum. Muhasebe mesleği ile tanışmam ve sevmem değerli, kıymetli hocalarım sayesinde oldu. İlk çalışma hayatına muhasebe bürolarında çalışarak mesleğe adım atmış oldum. Sonrasında firmalara geçiş yaptım. Uzun yıllar inşaat, proje, maliyet departmanlarında görev aldım. Meslekte uzmanlaşmak için kendimi yetiştirmeye devam ediyorum. YÖM ailesinde olmaktan çok mutluyum...

Şakir DİREN / Teknik Personel

1975 Ankara doğumluyum. Elektronik üzerine öğretim hayatım oldu. 18 senedir okullarda teknis servis ve reji olarak görev yapmaktayım. Haftasonları ve haftaiçi akşamları ek olarak devlet tiyatroları Altınok Çocuk Tiyatrosu, Behzat ve Süheyl Uygur Kardeşler Tiyatrosu'nda reji olarak çalısıyorum. Evli ve 2 cocuk babasıyım. Futbol, basketbol, tenis seyretmeyi severim. Galatasaraylıyım. 😊

Serhat DURAN / Okul Psikoloğu

Bütün parçaların toplamından fazladır... Aynen bu yaklaşımda olduğu gibi kendimizi tanımlayabileceğimiz birçok rolümüz var hayatta. Bu rollerin ötesinde sadece insan demek daha iyi hissettiriyor...

İnsan doğasına olan merakım, onu anlamaya ve anlamlandırmaya çalışırken seçeceğim mesleği de belirlemişti zaten. Ne mutlu ki bu ilgi alanımı mesleğim haline dönüştürebildim. 2012 yılında psikoloji lisansımı tamamladıktan sonra İstanbul'da bir özel eğitim merkezinde 5 yıl dezavantajlı gruplarla ve aileleriyle danışmanlık hizmetini yürüttüm. Bu sırada psikolojide uzmanlaşmak istediğim klinik psikoloji dalında yüksek lisansımı tamamladım. Bilgi ve deneyimimi paylaşabileceğim gönüllülük projelerinde yer alma fırsatı buldukça bunlara dahil olmaya çalıştım. Eğitimlerimi almaya mesleki bilgi ve deneyimlerimi arttırmaya çalışıyorum.

Öğrenme ve paylaşma kültürünün hakim olduğu Yöm Okulları ailesinde okul psikoloğu olarak yolculuğuma devam ediyorum...

Esin EKİNCİ / Sınıf Öğretmeni

1983 yılında Diyarbakır'da doğdu. Yüksek öğrenimini Mustafa Kemal Üniversitesi' nde tamamladı. 2005-2017 yılları arasında MEB' e bağlı okullarda sınıf öğretmenliği yaptı.

Öğretmen Akademisi Vakfı' nda eğitmen olarak Türkiye'nin farklı bölgelerinde çalışan yüzlerce eğitimciye kişisel ve mesleki eğitimlerin ulaşmasını sağladı. Hayata Renk Ver Derneği'nde Proje Koordinatörlüğü yaptı. Yenilikçi Öğrenme Merkezi'nde Mesleki Gelişim Uzmanı Sertifika Programını, Çağdaş Drama Derneği' nde Yaratıcı Drama Liderliği/ Eğitmenliği Sertifika Programını tamamladı. Çocuklar için Felsefe (P4C) Eğitmen Eğitimi aldı.

Yolculuğun gücüne, öğrenmenin dönüştürücülüğüne inanıyor ve her çocuğun keşfedilmeyi bekleyen ayrı bir dünya olduğunu düşünüyor. YÖM okullarında sınıf öğretmeni olarak görev yapıyor. Oyun oynuyor, çocuk kitabı okuyor ve iflah olmaz bir iyimser olduğunu düşünüyor.

Mihaela ENEZ / İngilizce Öğretmeni

Bir çocuğun hayatında öğretmene gerek var mıdır?

Çocuklarla olan işime anlam katan soru işte bu. Onların potansiyellerine ve kendi benliklerini oluşturmak adına yapılması gerekenlere tüm kalbimle inanıyorum. İngilizce farklı bir dünyayı görmelerini sağlayan bir pencere sadece ama olaya yeni bir dil öğrenmek olarak baktığımızda, aslında onlar öğrenmeyi öğreniyorlar ve belki biraz da ne kadar zor görünürse görünsün hayatlarında her şeyi yapabilecek cesareti edinebiliyorlar.

Ben kariyer yoluma öğretmen olarak başladım. Bir Türk ile evliyim ve dünya tatlısı da bir kızım var. Müzik dinlemeyi, yeni diller öğrenmeyi, seyahat etmeyi ve yemek programları seyretmeyi (Jamie Oliver) severim. Doğayı özellikle de dağları çok severim ve newhiteeyse tüm gün reklamlar izleyebilirim. Derslerimde bana oldukça yardımı dokunan yaratıcılığımı Yönetim ve Pazarlama yüksek lisansıma borçluyum. Eğitimimi tamamlamak için de almış olduğum CELTA belgem var.

Seda ERSOY / Okul Öncesi Öğretmeni

Ben Pandasever Seda 😊

Uzun boylu olduğum için farkedilmemek mümkün değildir. Okulumuza geldiğiniz zaman beni aramanız hiç zor olmayacaktır. 😊 Panoların en üstüne yapıştırılması gereken çalışmalar, dolapların en üst raflarına yerleşmek ve kaykayın tepesinde düşme tehlikesi atlatacak çocukları kurtarmak benim görevimdir. 😊 Dünya' nın en güzel canlısı olan çocukları, konuşmayı, yazmayı, şiir okumayı, dans etmeyi ve oyun oynamayı çok severim. Oyun, hayatımın en büyük parçası ve sizler de bu parçanın bir üyesisiniz benim için. 😊 Öğrencilerimin hayatında misafir olduğumu düşünüyorum ve bu sebepten her gün bir öncekinden çok daha güzel ve eğlenerek yaşamamız gerektiğine inanıyorum. Çoğu zaman enerjimi kontrol etmekte zorlanabilir ve yorulduğumun farkına varmadığım zamanlar olabilir, işte o zaman da deliler gibi koşarım. Hem de çığlık atarak. Bu sayede enerjimi boşaltmış oluyorum. 😊 Deli olduğumu düşünebilirsiniz. 😊 Peki neden panda? Çünkü dünyanın en tatlı, en sevimli, en pofuduk hayvanları. Mutsuz ve enerjinizin düşük olduğu zamanlarda "Baby panda" videoları izlemenizi öneririm. 😊 Son zamanlarda Mars' ı çok merak ediyorum. Sizce ben de gidebilir miyim? 😊

Gonca GÖDE / Görsel Sanatlar Öğretmeni

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği mezunu Gonca Göde ayrıca Bilgi Üniversitesi Tasarım Kültürü ve Yönetimi Programı'na katılmıştır. 15 yıl boyunca Türkiye'nin önde gelen firmalarında çalışmış ve yine bu firmalarda gönüllü olarak sosyal sorumluluk çalışmalarında elçi olarak yer almıştır.

Tasarladığı birbirinden farklı sanat atölyelerinde, çok sayıda çocuk ve yetişkinle bir araya gelmektedir. Geleneksel baskı sanatları, ekslibris ve masallar özel ilgi alanları arasındadır. Atölyelerine masalların sihrini katmak için Judith Liberman Masal Okulu programını tamamlamıştır. En sevdiği ressam Bedri Rahmi Eyüboğlu, en sevdiği eserler ise çocukların gönlünden ve elinden çıkmış olanlardır.

Osman M. GÖDE / Dijital İçerik Uzmanı

Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği'nden mezun olduğu halde Paşabahçe, Yapı Kredi, Finansbank, Kumsaati, Eczacıbaşı Bilişim, Avon ve General Electric'te Web İçerik yöneticisi olarak çalışmış; daha başka hangi sektörlerde çalışabilirim diye düşünürken dönmüş dolaşmış gene kendini eğitim sektöründe bulmuştur. Boş vakitlerinde 3 boyutlu modelleme ve mobil oyun geliştirme konularıyla ilgilenmektedir.

Kayhan KARLI / Kurucu

Kayhan Karlı, yirmi yılı aşkın süredir eğitimci ve eğitim yöneticisi olarak görev almış olup liderlik ve liderlerin geliştirilmesi konusunda Türkiye'nin bir çok ilinde konuşmalar yapmış ve eğitimler düzenlemiştir. Harvard Üniversitesi, Kennedy School Executive Education ”Art and Practice of Leadership Development” programını bitirmiş bir liderlik eğitimcisidir.

Göknur KARLI / Okul Müdürü

Meslek yaşamına İstek Vakfı Okullarında matematik öğretmeni olarak başlayan Göknur Karlı uzun yıllar Terakki Vakfi Şişli Terakki Lisesinde çalıştıktan sonra. Gönüllü olara başladığı öğretmenlerin mesleki gelişim çalışmaları alanında yaptığı çalışmaları MEF Okullarında Mesleki Gelişim Birimi müdürü olarak sürdürdü. Yenilikçi Öğrenme Merkezinin kuruluşu ile burada aktif bir eğitimci olmanın yanında Direktörlük görevini de yürttü. 25 yıllık deneyimi ile okulumuzun müdürlüğü görevinide yürütmektedir. Çocuklarla çalışmayı çok seven Karlı`nın puzzle yapmak, sudoku gibi hobilerinin yanında tambir doğa aşığıdır. 

Rebekah KAVRUK / İngilizce Öğretmeni

Merhaba, benim adım Rebekah Kavruk. Amerika'da Pennsylvania State University ve Allegany College of Maryland'da okudum ve mezun oldum. Sonrasında dünya turu yapmayı karar verdim ve ilk durağım Türkiye oldu. Dolayısıyla turum burada bitti 😊 Çünkü hem Türkiye'ye hem de bir Türk'e aşık oldum. Evlendim ve bir tane çocuğumuz, Ata, oldu. Farklı okullarında İngilizce öğretmenliği yaptım ama her zaman kendim için ve oğlum için yenilikçi bir yapı arıyordum. Tesadüfen yolum buraya düştü 😊 Macera sporlara düşkünüm ve ailemle vakit geçirmeye seviyorum. Günün birinde yarım kalan dünya turuma devam etmek istiyorum.

Gülşah KAYA / İngilizce Öğretmeni

Mesleğimi soranlara, "İngilizce Öğretmeniyim ben" dediğimde, duyduğum en yaygın söylem "Konuşamıyorum, ama anlayabiliyorum" olmuştur. Kendi öğrencilerim adına hedeflediğim şey, anlayıp, konuşamayan nesilden farklı olarak, kendini ikinci bir dilde de ifade edebilen, ikinci bir dili anlayabilen öğrenciler yetiştirmektir. Söylemim kulağınıza "Artık bunlara son" diyen bir overlokçu gibi gelmiş olabilir. 😊 Lakin overlokçu da olabilirmişim. Çünkü el sanatları ile de ilgilenmeyi çok severim. Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği mezunuyum. Yeditepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanından yüksek lisans yaptım. Birçok farklı ülkede ve Türkiye'de yürütülen Avrupa Birliği Gençlik Projelerinde yer aldım. Biraz Almanca ve pek bir az da Yunanca biliyorum. Doğru bir yöntem olduğuna inanmam sebebiyle öğrencilerimle Türkçe iletişim kurmamaktayım. Türkçe anlamadığımı ve konuşamadığımı düşünmekteler. İsmimin "Gülşah" olması onları biraz tereddüte sevk etse de, bu duruma da kendilerince "Türk bir adamla evli, ismi o yüzden Gülşah" gibi veya, "Gülşah ismini annesi ve babası duymuş ve doğduğunda ona bu ismi vermişler" veya "Bizim bir tanıdığımız vardı, O da İngiliz ama Gülşah adı" gibi gerekçeler üretmekteler; lakin ben bu durumu, öğrencilerin yorum gücünü geliştirmeleri konusundan ele almaktayım ve tatlı tatlı tebessüm etmekteyim. Emin olun Türkçe konuştuğumu duysalar, yanımda beliren bir uzaylıdan daha çok prim yaparım. O kadar da şaşırırlar ve ufak çaplı bir şok geçirebilirler. Çocukların algısında öğretmenler okulda yaşayan insanlar gibidir. Evet vaktimizin büyük çoğunluğu okulda geçer ama bizlerin de bir hayatı var; çocuklar 😊 mesela... Ben kitap okumaya ba-yı-lı-rım. Puzzle yapmayı çook severim. Cimcime kızım Deniz ile vakit geçirmek paha biçilmezdir benim için... Biraz bağlama çalarım ama sesim de fena değildir. Şarkı söylemek benim için özgürlüktür. Seyahat etmek en güzel şeydir ve hiçbir yolculukta gözümü kırpmam. Yolculuk 30 saat dahi olsa😊 da saatlerce yürüyebilirim. O yüzden okula yürüyerek gelip gidiyorum.😊 Peki tamam itiraf ediyorum okula pek bir yakın oturuyorum. Anime izlemek ve manga okumak pek bir keyiflidir benim için... Bu sebepten, bir gün kendimi Japonya'da bulmaktan korkuyorum. Bence beni biraz tanıdınız. Mottom ise "Hayatın keyfini çıkar". O zaman hayatın keyfini çıkaralım mı?

Filiz Zeynep KAYA / İngilizce Öğretmeni

2002 yılında Çankırı Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra aynı yıl lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği’nde tamamladı. Ardından Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümü’nde master eğitimini aldıktan sonra “Orta öğretim öğrencilerinin dil öğrenme stratejileri ile öğrenme stilleri arasındaki ilişki” üzerine tez çalışmasını yürüttü ve mezun oldu. On yılın üzerinde eğitim alanında tecrübesi olan Filiz Zeynep KAYA tenis oynuyor, dünyayı gezmekten hoşlanıyor, rock & klasik müzik dinlemekten keyif alıyor ve magnet koleksiyonu yapıyor.

Hayvansever ve İspanyolca öğrenmeye çalışıyor 😊

Filiz Tuğba KAYA / Okul Öncesi Öğretmeni

Sakin görünümlü fakat çılgın bir insanım. Gezmeye ve dans etmeye bayılırım! Antalya Devlet Opera ve Balesinden aldığım klasik bale eğitiminden sonra tam tersi bir yöne merak salıp latin dansları öğrendim. Henüz mümkün olmasa da bir yarışma atmosferini deneyimlemek de isterim. Elimden geldiğince her yıl bir ülkeye seyahate giderim. Şimdiye kadar ailemle, arkadaşlarımla yaptığım yolculuklar dışında sırt çantamı kapıp farklı kültürler, farklı insanlar, farklı yemekler tanımak için keşfe çıktığım bir interrail bir de balkanrail maceram oldu. Ayrıca buradaki okul öncesi kurumlarını ziyaret etmek de çok severim.

Öğrenme yolculuğum tüm bu hayat görüş ve becerileri kazanmama vesile olan Konyaaltı Kolejinde başladı. Annem gibi öğretmen olmaya karar verince de Antalya Barosu Anadolu Kız Meslek Lisesinde Almanca Erken Çocukluk Eğitimi ve Çocuk Gelişimi, Plato MYO’da Çocuk Gelişimi okuyup ardından çocukluk hayalim olan Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinde İngilizce Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Çağdaş Drama Derneğinde de Yaratıcı Drama Eğitmeni/Lideri programını tamamladım.

İstanbul’a taşınmamla sosyal sorumluluk projelerinde yer alma serüvenim de başladı. Burada farklı dernek/kurumlarda farklı pozisyonları deneyimleme fırsatım da oldu. ÇDD, GETEM, SUGENDER, SECBIR, Karagöz Derneği bunlardan bazıları... Öğrendiklerime daha da fazlasını katmak adına da şimdi YÖM Ailesindeyim. Burada her gün yeni şeyler öğrenmek beni çok ama çok mutlu ediyor! :)

 

Başak PARLAK / Okul Öncesi Öğretmeni

Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Teknolojisi yüksek lisans programına devam etti. Onaltı yıldır farklı özel okullarda okul öncesi öğretmeni olarak görev alıyor. Olgun başak buğdayın bereketli yağmur suları ile yesermesini, öğrenme ve öğretme yolculuğunda çocukların kalbinde ve zihninde saklı olduğuna inanıyor.Eğer minicik buğday taneleri çillenerek uçsuz bucaksız eğitim tarlasında rüzgarın tüm gücüne rağmen parlamaya başlarsa o zaman gerçek öğrenmenin var olduğuna inanıyor ve biliyor ki; yaşadığı müddetçe öğrenmeye devam ederken öğrendikçe daha fazla buğday tanesine ulaşması çabası sürecek :😊

Ayşegül SALAY / Sınıf Öğretmeni

Ankara Üniversitesi’nden Sınıf Öğretmeni olarak mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Eğitim Yönetimi ve Denetimi yüksek lisansını tamamladı. Çağdaş Drama Derneği’nde Yaratıcı Drama Liderliği programına katıldı.

Öğretmenliğe İstek Vakfı Okullarında başladı, sonrasında FMV Işık Okullarında devam etti. Şu anda ise YÖM Okullarında keyifle çalışıyor.

Renkleri, şarkıları ve kitapları çok sever.

Barış SARISOY / Akademik Koordinatör

İlk olarak Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü'nden mezun olmamla başladı eğitim ve öğrenme maceram. Daha sonrasında yüksek lisans öğrenimimi Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim alanında yapmakla süre geldi, eğitim bilimleri alanına olan merakım. Sahaya çıktıktan sonra bu merakım beni Çağdaş Drama Derneği Yaratıcı Drama Liderliği/Eğitmenliği programına yönlendirdi. Bu programı tamamlayarak dernekte yetişkinlere Yaratıcı Drama Liderliği yapmaya başladım. Bunun dışında tüm yaş gruplarıyla yaratıcı drama sürecini deneyimle şansı elde ettim. Kişisel gelişime olan merakım beni yaşam koçluğu eğitimi ve psikoloji alanındaki eğitimlere yöneltti. Eğitimleri tamamladıktan sonra, bu alanlarla eğitim bilimlerini birleştirerek bilimsel araştırmalar, geliştirmeler ve yazıp çizmeler yapmaya çalıştım kendimce...

Not: Bu yazıp çizmelerin çıktılarını ise şu aralar ogrenmeyoldasi.com bloğumuz aracılıyla paylaşıyorum...

Okul sürecim ise Özel Yönder Okulları'nda başladı. İlk olarak sınıf öğretmeni/drama öğretmeni olarak katıldığım Yönder ekibine, Program Geliştirme sorumlusu olarak devam ettim. Şimdilerde ise daha çok yetişkin eğitimi alanında projeler ve eğitimler üreten, daha çok üretmeye ve yeni projeler geliştirmeye odaklı bir eğitim danışmanlık şirketi olan Yenilikçi Öğrenme ve Öğrenme Merkezinde, ayrıca bütün bu üretimlerimizi somutlaştırdığımız Yenilikçi Öğrenme İlkokul'unda Akademik Koordinatör olarak çalışmalarıma devam ediyorum.

İlknur SERBEST / İşletme Müdürü

İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler bölümünden mezun olduktan sonra 12 yıl boyunca özel bir bankada çeşitli görevlerde çalışmıştır. Sonrasında ticaret deneyimi yaşamış olup 4 yıl bir dış ticaret firmasının ortağı olarak çalışmıştır. Kariyer haritası nedeni ile finans ve işletme yönetimi konularında deneyim sahibidir. Eğitim hizmetleri her zaman için dikkatini çekmiş olup, profesyonelliği ile eğitim sektörüne olan ilgisini kurumumuzda bir araya getirmiştir.

 

Sebahat ŞANLI / İlkokul Öğretmeni

1991 yılında İstanbul’da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi İstanbul’da tamamladım. 2013 yılında Kocaeli Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldum.

Seyahat etmek, kitap okumak, zeka oyunları oynamak, ailem ve dostlarımla vakit geçirmek, çocuklarla bir arada olmak keyif aldığım şeylerin başında gelir.

2013-2018 yılları arasında özel bir okulda çalıştıktan sonra öğretmenlik yolculuğuma YÖM Okullarında sınıf öğretmeni olarak devam etmekteyim.

Gizem Gül TAŞÇI / GİGLA Koordinatörü

2,5 yaşından itibaren okul yollarını aşındırmaya başladı, 17 yaşına geldiğinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji bölümünü kazandı. Üniversite yıllarında çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü çalışmalarda bulunarak sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. Üniversiteyi bitirdiğinde "okulun içinde olmak bu kadar yeterli galiba" diye düşünürken 3 yıl sürecek olan felsefe öğretmenliğine başladı. Öğretmenlik yaptığı yıllarda Bilgi Üniversitesi Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Merkezi'yle tanıştı, gönüllü olarak çeşitli projelerinde yer aldı. Bu sayede toplumsal cinsiyet, kimlik ve ayrımcılık konularının sınıf ortamında nasıl konuşulabileceğini deneyimlemiş oldu. Öğretmenlik sonrası sivil toplum alanında, AÇEV'de çalışmaya başladı. AÇEV'de 4 yıl boyunca özellikle öğretmen eğitimi ve ebeveyn eğitimi alanlarında Diyarbakır'dan Soma'ya, Mersin'den Samsun'a kadar Türkiye'nin bir çok yerinde öğretmenlerle, anne babalarla, farklı kurumlarla çocuk ve toplumsal cinsiyet odaklı konularda çalışma imkanı buldu. Yaşamında edindiği her tecrübeyi heybesine ekleyerek, cinsiyet eşitliğini ve barışı savunarak yola devam ederken Yenilikçi Öğrenme Merkezi çıktı karşısına. Burada da mesleki gelişim alanında öğretmenlerle ve girişimcilik, sosyal girişimcilik alanında da gençlerle birlikte çalışmaya devam ediyor. İçinde yaşadığı gezegene ve tüm canlılara olan sevgisinden dolayı 2 yıl önce de vegan oldu. Heybesine eklediği bu etik seçimden dolayı mutlu olarak, öğrenerek, büyüyerek yolda olma haline devam ediyor 😊

Miray ULUER / Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

Sürekli gelişen teknolojiye ilgim beni Bilişim Teknolojileri alanı ile karşılaştırdı. Liseden beri benimle gelen teknolojik bilgiler günümüz teknoloji çağı(yani aslında Transistör Çağı) ve çocuklara olan sevgimle birleşince öğretmen olarak buldum kendimi. Uzayı, doodle, zentangle ve mandala çizmeyi çok seviyorum. "Boş zamanlarında hobi yapılır" felsefesinden ziyade "Hobiler için boş zamanlar yaratılır" felsefesiyle ilgi alanlarıma zaman ayırıyorum 😊

Kendin Yap (DIY) ve geri dönüşüm etkinlikleri ile çizimlerimi birleştirmekten keyif alıyorum. Hayallerimin arasında uzayda kurulacak kolonilerde yer almak var.

Esra ULUTAŞ / Öğrenci İşleri ve Kayıt Birimi

1975 Gelibolu doğumluyum. Çalışma hayatıma Sevinç Dershanesi'nde "Öğrenci İşleri" departmanında başladım. Çocuklarla iç içe geçen 15 yılın sonunda dershaneciliğin son bulmasıyla ayrılıp Amerikan Kültür Koleji'nde yine aynı departmanda çalıştım. YÖM Okulları Ataşehir yerleşkesinin açılmasıyla YÖM ailesine katılarak çocuklarla yine bir arada keyifli bir şekilde çalışacak olmaktan çok mutluyum. Onlarsız bir çalışma alanı düşünemiyorum.

Serra YAZAROĞLU BALTA / Müzik Öğretmeni

Merhaba ben Serra piyano ve keman çalan TRT İstanbul Radyosunun ÇSM korosunda soprano olarak görev yapan müziğe aşık bir müzik öğretmeniyim. Mesleğimi duyduklarında aa ne eğlenceli bir iş, senin sesinde güzeldir ya da bende hep bir enstrüman çalmak istemişimdir gibi sözler duyuyorum. Evet çok eğlenceli ve sesimin güzel olduğunu söylerler ve enstrüman çalmak için geç değil diyorum 😊 Peki neden öğretmenlik dediklerinde size küçük Serra'nın hikayesini anlatayım diyorum. Benim için öğretmenlik; küçükken ayıcıklarımı öğrenci, giysi dolabımı yazı tahtası, babamın iş yerinden getirdiği ajandayı yoklama defteri yaparak heyecanlı bir şekilde öğretme hevesidir. Küçükken tutulan anket defterlerimde bile her arkadaşımın eksiksiz olarak en sevdiğim oyun kısmına öğretmencilik yazmasıdır. Kendimi bildim bileli öğretmenlik yapmak en büyük tutkum olmuştur. Çocukları çok sevmem ve onlarla olan iletişimim daima kuvvetliydi. Yolda karşıdan gelen bir çocukla kurduğum göz teması ve sonunda gelen mutluluk, otobüste giderken küçük çocuklara merakla sorulan sorular yeni bir şeyler öğretme isteği, öğretmen olma arzumu perçinliyordu. Sıradaki soru hangi branşta öğretmenlik yapacağımdı.5 yaşımdan beri müziğe karşı olan merakım, sevgim çok fazlaydı. Küçükken annemin ninnileri ile değil babamın orgta çaldığı melodilerle uyurdum. İlkokul ve ortaokulda korolarda görev aldım. Müzik öğretmenlerimin sağ kolu olarak şarkı ve nota öğrenirken arkadaşlarıma benden küçük kardeşlerime yardımcı oldum. Sonuçlar beni fazlasıyla mutlu ediyordu. İşte o zaman müzik öğretmeni olarak görev yapmak istediğimi anladım. Özel Kadıköy Güzel Sanatlar Lisesinde piyano öğretmenimin öğretmenlik mesleği hakkında söylediği söz her zaman bana yol gösterici olmuştur. Öğretmenlik mesleği sevgi ve sabırdan ibarettir. Bundan yoksun olan insanlar öğretmenlik yapmamalıdır. Bende bunu baz alarak öğrencilerime her zaman sevgi ve sabırla yaklaştım. Konservatuarda okurken özel piyano ve keman öğrencilerime bir şeyler öğrettiğimde ve olumlu dönüşler aldığımda inanılmaz bir haz duydum. Üniversiteden mezun olduğumda çoğu arkadaşım müzisyen olmam için ısrar ettiler. Ama hiçbir zaman emelimden vazgeçmedim ve Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi'nden pedagojik formasyon sertifikası aldım ve çeşitli özel kurumlarda müzik öğretmenliği yaptım ve işte buradayım 😊 Peki öğretmenlik dışında nelerden yapmaktan hoşlanıyorum. Başında söylediğim gibi TRT sınavlarına girip koro şarkıcılığı yapıyorum. Şarkı söylemek ve enstrüman çalmak benim mutluluk kaynağım 😊 Bunun yanı sıra dans eder, sinema ve tiyatroya gider, spor yaparım. Kitap okumaya (özellikle kişisel gelişim kitapları favorim 😊, gezmeye kısacası yeni şeyler öğrenmeye bayılırım. Yenilikçi Öğrenme Okulları'nda Ancora İmpora!!! 😊

Muhammed YAZICI / Beden Eğitimi Öğretmeni

Akımlarına hayran olduğum 80'lerin ikinci yarısında dünyaya geldim. Altı yaşımdan itibaren yüzme havuzu, futbol sahası, spor salonları arasında koşturmaya başladım. Hala da devam etmekteyim. 😊

Kocaeli üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği mezunuyum. Daha önce özel öğretim kurumları ve spor salonlarında tüm yaş gruplarıyla ve yetişkin çalışmalarında bulundum. Yavrularımızın vücutlarını keşfetmelerini ve sağlıklı mutlu bireyler olmalarına yardımcı olabilmek için öğrenme yolculuğuna onlarla devam etmekteyim.